One Piece - Spełnij marzenie!

Forum PBF - One Piece!

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Moda

#1 2014-09-04 13:48:28

Mistrz Gry

Król Piratów

Zarejestrowany: 2012-10-30
Posty: 102

Co dodać?

Proszę o propozycję, w jaki sposób możnaby usprawnić forum, głównie chodzi o to, czego według was brakuje w Regulaminie, lub dziale O Grze, chyba że macie inne pomysły.
Zapraszam do dyskusji.

Offline

 

#2 2014-09-04 16:46:31

Hivane

Majtek

Zarejestrowany: 2014-09-01
Posty: 4

Re: Co dodać?

Dawaj no mi adma czy cuś i ja Ci to skoduję ;-;

A tak serio chodzi o to że jeżeli chcesz to mogę Ci zaraz powysyłać kody na to i tamto. Tylko napisz czego potrzebujesz.

Offline

 

#3 2014-09-05 10:11:37

Marcus

Majtek

Zarejestrowany: 2012-12-18
Posty: 8

Re: Co dodać?

Wtf atrybuty, o co chodzi z karate i co to jest ostatni poziom haoshoku? D:

Offline

 

#4 2014-09-05 11:30:45

Mistrz Gry

Król Piratów

Zarejestrowany: 2012-10-30
Posty: 102

Re: Co dodać?

Karate jako takie, niekanoniczne, ale nie było w anime zwykłego karate xD Macie 3 opcje, jak się można w tym rozwinąć, jak się nie ma pomysłu.
Ostatnie Haoshoku to to samo co zrobił Shanks w czapterze 1, Krol Morz nie zemdlał, a odpłynął. Ogólnie idzie to z samej idei Haki Dominacji, że się dominuje i rządzi nad ofiarą.
Z atrybutów wywaliłem pomocnicze, słaby, stary pomysł ._. Czegoś jeszcze z nich nie rozumiesz?

Offline

 

#5 2014-09-05 11:54:27

Marcus

Majtek

Zarejestrowany: 2012-12-18
Posty: 8

Re: Co dodać?

Jak dla mnie, to Shanks po prostu wystraszył tego Króla Mórz, a ten rozkaz był bardziej dla spotęgowania efektu. Myślę, że nie byłby w stanie zmusić go do robienia fikołków. Poza tym, moim zdaniem, nazwa Haki Dominacji wynika z gry w głuchy telefon kolejnych translatorów. Każde kolejne tłumaczenie jest coraz mniej dokładne, a z tego co się orientuję, to oznacza to po prostu "Królewski kolor Haki", tak najdokładniej.
Co do atrybutów, to nie za bardzo wiem ocb z tym ukrywaniem liczb, czy tam nawet jakichkolwiek innych miar. Jeśli masz zamiar to ukrywać, to każdy MG musiałby znać wszystkie przygody, żeby wiedzieć na jakim obecnie poziomie stoi dany gracz. Chyba, że na przykład zrobisz ukryty dział dla MG i tam będą wywieszone atrybuty każdego, chociaż to dla mnie nowość i na pierwszy rzut oka wydaje mi się dziwne.
I taka już moja całkowicie osobista dygresja, to gdybym ja robił forum oparte na storytellingu, to ograniczyłbym się tylko do atrybutów fizycznych. Zręczność, siła woli i percepcja mogłaby wynikać z poziomu opanowania konkretnych umiejętności, co sprzyjałoby rozwojowi poprzez pisanie normalnych postów, a nie tylko napierdalaniu treningów na konkretny stat. Pozdrawiam i nie złość się, pliska T_T.

EDIT: Tak sobie jeszcze przypomniałem, że jak zapewne widziałeś w ostatnim chapku , Red Hawk wcale nie oznacza, że Luffy wyczarowuje czerwonego jastrzębia, więc opieranie działania Haki na tym, że ma w nazwie "dominacja" jest NIEPRAWIDŁOWE, BUAHAHAHAHAHAHA!!!!!!oneone1!!11!

Ostatnio edytowany przez Marcus (2014-09-05 11:58:04)

Offline

 

#6 2014-09-05 12:25:36

Mistrz Gry

Król Piratów

Zarejestrowany: 2012-10-30
Posty: 102

Re: Co dodać?

Król i Dominacja, mała różnica, po król dominuje.
Ogólnie to tak, MG nie może być zwykły gracz, a ci którzy nimi są, znają atrybuty. Z perspektywy gracza, jakby ich po prostu nie było ._.
Wyjaśnij o co chodzi z tym zastąpieniem SW, Percepcji i Zręczności bo tak na szybko nie rozumiem jak to miałoby wyglądać.

Offline

 

#7 2014-09-06 12:49:51

Marcus

Majtek

Zarejestrowany: 2012-12-18
Posty: 8

Re: Co dodać?

Zostawić siłę, szybkość, wytrzymałość. Wywalić zręczność, siłę woli i percepcję. Jak sobie wyobrażasz treningi pisane np. na siłę woli albo percepcję? W ogóle treningi na jakiekolwiek staty w końcu robią się wrzodem na dupie. Ja zatem zostawiłbym siłę, szybkość i wytrzymałość.
Sposoby na rozwój tych trzech fizycznych: po zakończeniu przygody MG daje ileś tam punkcików do KONKRETNEJ statystyki na podstawie tego, co robił gracz.
Rozwój tych trzech usuniętych: przy pomocy np. stylów walki. Wiadomo, że ktoś ze stylem strzeleckim będzie siła rzeczy rozwijał percepcję i zręczność, w walce mieczem zręczność i fizyczne, w Diable Jamble zręczność, Haoshoku siłę woli itd.
Umiejętności podzielone byłyby na trzy poziomy, przy czym nie wykupowałoby się ich za jakieś punkty, tylko rozwijało jak atrybuty. i tak na przykład 10 na pierwszy poziom, potem, żeby wbić drugi poziom 30 punktów i na trzeci 60 punktów. Na każdy poziom dać opis możliwości użytkownika, co znajdzie swoje odzwierciedlenie w usuniętych trzech atrybutach.
Poza tym, opcjonalnie można by dodać, że np. Santoryu rozwija również siłę i wytrzymałość, dlatego na przykład opanowując pierwszy poziom mamy +1 do tych statystyk, potem kolejne +1 za kolejny poziom itd.

Co to da? Przede wszystkim to, że staty postaci będą zamknięte w mniejszej ilości, co uprości grę i do rozwijania zostaną 3 atrybuty fizyczne, haki i styl.
I ja wywaliłbym treningi kompletnie, bo ludzie będą na nich siedzieć i siedzieć, zamiast normalnie grać.

To taki mój pomysł. Pewnie wywraca Twoją wizję do góry nogami, ale możesz mnie zbluzgać, bo ja się cieszę, że mogłem to w końcu komuś przedstawić.

Offline

 

#8 2014-09-06 12:53:28

Mistrz Gry

Król Piratów

Zarejestrowany: 2012-10-30
Posty: 102

Re: Co dodać?

Nie no, pomysł jest spoko, tylko ogólnie każdy styl walki wymaga percepcji, bo inaczej przeciwnik będzie uciekał od ciebie, a ty go nawet nie zauważysz, prawda ._.?
Zręczność to jeszcze, SW ostatecznie (wybacz Hivane ) ale co z Percepcją?

Offline

 

#9 2014-09-06 13:01:23

Marcus

Majtek

Zarejestrowany: 2012-12-18
Posty: 8

Re: Co dodać?

Damn you. Percepcja to szybkość, tylko, że w drugą stronę. Jeśli jedziesz 100 km/h i widzisz to, co mijasz to znaczy, że jeśli coś mijałoby Cię ze 100 km/h, a ty byś stał w miejscu, to też byś to zauważył. Jeśli biegniesz z daną szybkością i nie pierdolniesz w drzewo bo widzisz, to zauważysz również przeciwnika, który będzie biegł z taką prędkością, gdy Ty będziesz stał. Poza tym umówmy się... taką szybkość, gdy znikasz innemu graczowi z oczu w ogóle można pominąć, bo będą płacze i żale.

Offline

 

#10 2014-09-06 13:06:31

Mistrz Gry

Król Piratów

Zarejestrowany: 2012-10-30
Posty: 102

Re: Co dodać?

Szybkość kiedy znikasz innemu graczowi z oczu jest jak będzie naprawdę duża różnica, także o to się martwić nie musisz ;P
Jak chcesz, ostatecznie możemy przerobić Szybkość na Percepcje, ale kontrą na twoje 100km/h jest Kuro, który zasuwał tak szybko, że nie wiedział co robi.

Offline

 

#11 2014-09-06 14:58:47

Marcus

Majtek

Zarejestrowany: 2012-12-18
Posty: 8

Re: Co dodać?

No to wycofuję swoją propozycję.
Mimo wszystko wydaje mi się, że gdyby trochę dopracować ten pomysł, to byłoby fajnie. Ale to, że mogłem się kimś z nim podzielić, to i tak dla mnie dużo

P.S. No takie techniki jak ta Kuro miałyby rację bytu. Wtedy nie widzi ani użytkownik, ani przeciwnik, ale tego drugiego drugiego ratuje np. kenbunshoku czy coś tam. Tak na szybko wymyślone.

Offline

 

#12 2014-09-06 16:04:45

Mistrz Gry

Król Piratów

Zarejestrowany: 2012-10-30
Posty: 102

Re: Co dodać?

Nie, koncepcja może być, ostatecznie, jak już to przetrawie to ułożę to w sensowną całość pasującą do mojej mechaniki

Offline

 

#13 2014-09-06 16:37:40

Marcus

Majtek

Zarejestrowany: 2012-12-18
Posty: 8

Re: Co dodać?

http://x4.fjcdn.com/thumbnails/comments/gooby+pls+_f4757a27e167ea1f96a48967ba1f408b.jpg

Offline

 

#14 2014-09-07 11:07:05

Hivane

Majtek

Zarejestrowany: 2014-09-01
Posty: 4

Re: Co dodać?

Domagam się ras bejbe

Offline

 

#15 2014-09-13 16:27:06

Marcus

Majtek

Zarejestrowany: 2012-12-18
Posty: 8

Re: Co dodać?

Panie prezesie, kiedy start? Zagram jak dostanę na start mityczny Zoan Pika Pika no Haoshoku Haki. Okej? Mam 14 lat i jestem mocno napaloną na to forum gimnazjalistką z Tczewa.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB 1.2.23
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.pretorian.pun.pl www.smoki-gra.pun.pl www.sweetszatan.pun.pl www.wsztokd.pun.pl www.fizjo-wsz.pun.pl